Elektronické zabezpečovací systémy

Naše firma provádí instalace a servis elektronických zabezpečovacích a požárních systémů. Systémy EZS realizujeme pouze z certifikovaných prvků. Konfigurace systémů které navrhujeme, splňují kritéria dle ČSN EN 50131-1 a dle doporučení České asociace pojišťoven. Naším cílem je spokojený zákazník, proto nabízíme kvalitní, spolehlivé a pro obsluhu jednoduché systémy.

Elektronická zabezpečovací signalizace slouží k ochraně majetku a osob. Je určena pro ochranu rodinných domků, obchodů, kanceláří, ale i pro rozsáhlé a náročné aplikace v průmyslu.

Jak EZS funguje?

EZS zaregistruje každý pokus o neoprávněné vniknutí do střeženého objektu. Tuto informaci předá na předem určená místa buď rádiovými prostředky, po telefonních linkách, přes GSM bránu nebo prostřednictvím sítě LAN/WAN. Takovým místem může být služebna policie nebo strážní služby vybavené pultem centrální ochrany (PCO), odkud je pak zorganizován výjezd zásahové jednotky. Informaci o vzniklém alarmu můžete dostat také na Váš mobilní telefon nebo telefony Vašich sousedů.
EZS může mít další funkce jako jsou např. hlídání vzniku požáru, úniku plynu, zaplavení a dalších stavů v objektu. EZS navíc hlídá i sama sebe a poplach je tak vyhlášen i při pokusu o sabotáž na jednotlivých komponentech. Proti výpadku elektrického proudu je EZS chráněna záložním zdrojem. Při dlouhodobém výpadku napájení je následně rovněž vyhlášen poplach.

Srdcem a řídící jednotkou každého systému EZS je ústředna, jejíž velkost a výkon volíme s ohledem na velikost střeženého objektu. Ústředny jsou schopny obsluhovat různé množství smyček, na kterých jsou připojena koncová zařízení. Podle očíslování a popisu smyček jsme schopni v případě vyhlášení alarmu stanovit, ve kterém místě střeženého objektu došlo k narušení a vyhlášení poplachu.
Celý systém lze jednoduše a intuitivně ovládat pomocí přehledné klávesnice nebo prostřednictvím bezdrátových vysílačů či mobilního telefonu a internetu. Může také aktivně spolupracovat i s kamerovým systémem.
Zabezpečovací systém nabízí i domovní automatizaci (ovládání spotřebičů na dálku, řízení topení, zapínání spotřebičů detektorem pohybu, detektorem otevření nebo dálkovým ovladačem).

Co Vám EZS přinese
- okamžité odeslání informace o narušení prostoru na PCO
- rychlý přenos poplachových zpráv i na Váš mobilní telefon
- minimalizace Vašich rizik a ztrát právě díky okamžité informovanosti
- nižší pojistné nebo vyšší plnění pro Vás při škodní události (u většiny pojišťoven)


V objektech, kde není vhodné provádět kabeláž, je možno instalovat bezdrátová zařízení, která mají stejné funkční vlastnosti jako „konvenční“. Každé koncové zařízení je vybaveno vysílačem na baterii. Vysílače pracují v úsporném režimu a ústředně signalizují stav baterií. Výdrž baterií se značně liší dle použitého systému. Výdrž baterií lez do jisté míry ovlivnit i zkušenostmi z instalací. U námi používaných systémů Jablotron se průměrná životnost akumulátorů v koncových prvcích pohybuje okolo dvou let.
V posledních letech se stává velmi žádanou aplikací spojení systémů EZS, EPS, CCTV, Docházky a přístupu v jeden systém. K tomu slouží různé integrační softwary. Přenos informací do centrály je řešen prostřednictvím sběrnic 485 nebo sítí LAN/WAN. V takovém případě lze na monitoru PC sledovat např., kde vznikl požár nebo poplach, kdo prošel dveřmi, sledovat obraz z kamer apod.

Naším hlavním dodavatelem bezpečnostní techniky je firma Jablotron, která je zároveň jediným tuzemským výrobcem a vývozcem. S jeho výrobky máme již několik let velice dobré zkušenosti, především v oblasti bezdrátových systémů. Zároveň oceňujeme jeho příznivé cenové podmínky pro zákazníky.uživatelský obsah - vždy jako první článek!!!

slider slider slider slider

Inteligentní elektroinstalace

Bezpečnostní systémy

Kamerové systémy

Kontrola vstupu

--- infopanel ----

+420 605 86 26 26

info@dollyservis.cz

Spojte se s námi:


Dollyservis spol. s r.o.

Štěchovická 1902/7

100 00, Praha 10

Email: info@dollyservis.cz

Tel: +420 605 86 26 26


.

.

.

.

.

Najdete nás